Kwiecień 18th, 2010

Swoją premierę w księgarniach japońskich w nocy z 12 na 13 kwietnia miała powieść 1Q84 Haruki Murakamiego. Trzecia, a zarazem ostatnia część powieści 1Q84 (może być czytana jako 1984, bo Q po japońsku wymawia się podobnie jak 9) pojawiła się już na japońskim rynku. W Polsce przybliżona data wydania to 30.10.2010. Wydawnictwo Murakamiego, które się nazywa Shinchosha zdecydowało się na to po tym, jak 560 tysięcy kopii pierwszego wydania i 500 tysięcy drugiego sprzedało się w ciągu dwunastu dni od daty wydania. Zanim się jeszcze ukazała ta książka już w tamtym roku stała się bestsellerem.

Narracja jest nieco złożona i nieco odrealniona, głos jest podzielony pomiędzy dwojgiem bohaterów: kobietą i mężczyzną, którzy opowiadają swoje historie. W tekście pojawiają się odwołania do historii, jednakże nacisk położony został na kwestie uczuć, religii, przemocy, miłości oraz relacji rodzinnych. Niestety nie czytałam jeszcze tej książki, więc nie mogę się wypowiedzieć nic więcej o jej treści, poza tym co wyczytałam na stronie wydawcy. Już się nie mogę doczekać kiedy ją przeczytam, tym bardziej, że książka Georga Orwella 1984 bardzo mi się podobała, a do której tytułu nawiązuje Murakami.

YouTube Preview Image
GD Star Rating
loading...
Japoński wiatr - "1Q84" Haruki Murakami, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Zobacz też:

  1. 1Q84 Haruki Murakami
  2. Haruki Murakami
  3. Sto lat Panie Murakami!
  4. Murakami, czyli manga, anime i seks
  5. Tokio śladami Murakamiego – Anna Zielińska-Elliott
Tags:

This entry was posted on niedziela, Kwiecień 18th, 2010 at 05:38 and is filed under Japonia, Kultura, Literatura. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*